Please reload

Recent Posts

ÇOK BOYUTLU ANALİZLER DERKEN NEYİ KASTEDİYORUZ?

February 21, 2017

1/3
Please reload

Featured Posts

NE ARIYORUM? HANGİ SEGMENTTE ? NEREDE ? 1-2-3 KOLAY ADIMDA SORGU HAZIRLAMA..

February 9, 2017

 

NE- ARIYORUM-OLUMLU SORGU? : Bir veri grubu / POI, sorguya “olumlu” eklendiğinde, o veri gurubunun bulunduğu yerler sorgulanmaktadır. Birden fazla veri grubu olumlu olarak eklenebilmektedir. Sorgulanan veriler harita üzerinde gösterilmekte ve raporlanabilmektedir.

 

NEREDE - ARIYORUM?: İl, İlçe, Semt/Mahalle, Yol seçimleri yapılarak Sorguya olumlu / olumsuz eklenebilir. Tüm sorgulamalar birden fazla seçilen Coğrafi Birim için de / dışında yapılabilmektedir.

 

SORGUYA OLUMSUZ EKLEMEK Ne Demek?: Bir veri grubu / POI, sorguya “olumsuz” eklendiğinde, o veri gurubunun bulunmadığı yerler sorgulanmaktadır. Birden fazla veri grubu olumsuz olarak eklenebilmektedir. Sorgulanan veriler harita üzerinde gösterilmekte ve raporlanabilmektedir.

 

Verilerin Harita Gösterimi: Harita üzerinde sorgu(lar) sonuçları gösterilir. Sorgu(lar) sonuçları harita üzerine seçilen Marker(Icon) ile yerleştirilir. Marker’ın üzerinde kliklendiğinde veri ile ilgili detay bilgi penceresi açılır.

ISI HARİTALARI: Harita üzerinde sorgu(lar) sonuçları yoğunluğa göre değişen renkler ve ağırlık merkezi seviyesine göre kapı numarası ve yol seviyesinde görüntülnmektedir.

- Sorgu içinde yer alan kategori ve/veya poi’lerin renkleri seçilerek yoğunluklarına göre seçilen renkte harita üzerinde görüntülenmektedir.

- Sorgu içinde yer alan kategorilere ait Nitelik özelliklerinin renkleri seçilerek yoğunluklarına göre seçilen renkte harita üzerinde görüntülenmektedir.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload

Archive

Lokasyon Analitik Gücü

info@biharita.com  | 212 3257020

© 2002-2017 by ONUSS Bilg. Yaz. Dan. Ltd. Şti.

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • LinkedIn - Black Circle