top of page

Lokasyon Analitik Gücü

NE ARIYORUM? HANGİ SEGMENTTE ? NEREDE ? 1-2-3 KOLAY ADIMDA SORGU HAZIRLAMA..

NE- ARIYORUM-OLUMLU SORGU? : Bir veri grubu / POI, sorguya “olumlu” eklendiğinde, o veri gurubunun bulunduğu yerler sorgulanmaktadır. Birden fazla veri grubu olumlu olarak eklenebilmektedir. Sorgulanan veriler harita üzerinde gösterilmekte ve raporlanabilmektedir.

NEREDE - ARIYORUM?: İl, İlçe, Semt/Mahalle, Yol seçimleri yapılarak Sorguya olumlu / olumsuz eklenebilir. Tüm sorgulamalar birden fazla seçilen Coğrafi Birim için de / dışında yapılabilmektedir.

SORGUYA OLUMSUZ EKLEMEK Ne Demek?: Bir veri grubu / POI, sorguya “olumsuz” eklendiğinde, o veri gurubunun bulunmadığı yerler sorgulanmaktadır. Birden fazla veri grubu olumsuz olarak eklenebilmektedir. Sorgulanan veriler harita üzerinde gösterilmekte ve raporlanabilmektedir.

Verilerin Harita Gösterimi: Harita üzerinde sorgu(lar) sonuçları gösterilir. Sorgu(lar) sonuçları harita üzerine seçilen Marker(Icon) ile yerleştirilir. Marker’ın üzerinde kliklendiğinde veri ile ilgili detay bilgi penceresi açılır.

ISI HARİTALARI: Harita üzerinde sorgu(lar) sonuçları yoğunluğa göre değişen renkler ve ağırlık merkezi seviyesine göre kapı numarası ve yol seviyesinde görüntülnmektedir.

- Sorgu içinde yer alan kategori ve/veya poi’lerin renkleri seçilerek yoğunluklarına göre seçilen renkte harita üzerinde görüntülenmektedir.

- Sorgu içinde yer alan kategorilere ait Nitelik özelliklerinin renkleri seçilerek yoğunluklarına göre seçilen renkte harita üzerinde görüntülenmektedir.


Featured Posts
Recent Posts
Archive
bottom of page