Lokasyon Analitik Gücü

İSTATİSTİKİ VERİLERİ SORGUYA EKLEMEK NE DEMEK?


Lokasyon Bazlı Veri Madenciliği: Sorgulamak istenilen lokasyona ait TUİK Demografik birim değerleri sorguya nitelik olarak eklenebilmektedir.Dilerseniz TUİK verileri sorgu sonuçlarını gösterirken harita üzerinde İL-İLÇE-MAHALLE katmanlarında tematik olarak gösterilebilirken YENİ versiyonumuzda Sorgu oluştururken Nitelikler gibi AND/OR özelliği ile birlikte KRİTER olarak eklenebilmektedir.

Etrafında Sorgu: Bir veri grubu / POI, sorguya “etrafında” eklendiğinde, sistemden o veri gurubunun üyelerinin etrafında sorgulanması yapılabilmektedir. Birden fazla veri grubu etrafında olarak eklenebilmektedir. Sorgulanan veriler harita üzerinde gösterilmekte ve raporlanabilmektedir.


ENDEKS Hesaplama: Veri Grupları, POI kategorileri, Nitelikler ve Demografik verilerin her birine verilen yoğunluk endeksi ile lokasyonların yol/mahalle/ilçe/il seviyelerinde toplam endekslerinin hesaplanması Hesaplanan endekslere göre raporlama Hesaplanan endekslere göre haritanın tematik gösterimi. Rapor ekranı çıktı alınabilmekte, Excel, Word, Pdf formatlarına çevrilebilmektedir.
Featured Posts
Recent Posts
Archive